• Bezelye Tohumu - Sanayilik 25 Adet

Bezelye Tohumu - Sanayilik 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

BAHÇEDE SANAYİLİK BEZELYE YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde sanayilik bezelye tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız sanayilik bezelye tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

Sanayilik bezelye tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Ekim zamanımız         : Mart - Nisan

Ekim derinliğimiz       : 3 ila 5 cm

Sıra arası mesafemiz : 30 ila 40 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 5 ila 8 cm

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA SANAYİLİK BEZELYE YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık sanayilik bezelye tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz sanayilik bezelye tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı sanayilik bezelye yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Bezelye Tohumu Asgrow Dorian - sofralık - 1 kg

Bezelye Tohumu Asgrow Dorian - sofralık - 1 kg

45,63 TL KDV Hariç: 42,25 TL

Bezelye Tohumu Sofralık - 1 kg

Bezelye Tohumu Sofralık - 1 kg

45,00 TL KDV Hariç: 41,67 TL

Bezelye Tohumu - Sanayilik 10 gr

Bezelye Tohumu - Sanayilik 10 gr

7,90 TL KDV Hariç: 7,31 TL

Bezelye Tohumu Sofralık - 10 gr

Bezelye Tohumu Sofralık - 10 gr

7,90 TL KDV Hariç: 7,31 TL