• Doğal Hayvan Pancarı Tohumu - 25 Adet

Doğal Hayvan Pancarı Tohumu - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

 

Doğal Hayvan Pancarı Tohumu Çeşit Özellikleri Nelerdir ?

İki yıllık, yumrulu bir yem bitkisidir. Yumrular üzerinde yapraklar bulunmasına rağmen, yaprak oranı düşük, yumru oranı yüksektir ( 1’e 7). Sulu ve şekerli bir yem bitkisidir. Hayvanlarda oldukça iyi verim sağlar.

 Doğal Hayvan PancarıTohumunda Toprak Hazırlanması ve Ekim Nasıl Olmalıdır ?

Bölgemizde Mart sonu Nisan baslarinda ekimi yapmak gerekir.Agir ve soguk topraklarda ise ekim 20 Mayisa kadar geciktirilmelidir. Hayvan pancarinda toprak yüzeyinde yetisençesitler iri oldugundansiraaraligi 40-45 cm, toprak içindeyetisençesitlerde ise siraaraligi 30-35 cm dir. Çapalamada sira üzerine verilecek aralik ise 40-45 cm dir.Ekimderinligi 3-4 cm dir. Mibzerle dekara 1-1.5 kg tohum yeterlidir.

 

Doğal Hayvan PancarıTohumunda Sulama Ve Gübreleme Nasıl Yapılmalıdır ?

Gübre istegi fazla olan bir bitkidir. Ekimden önce hatta sonbaharda birinci sürümden önce dekara 2-3 ton çiftlik gübresi verilmeli ve sürülerek karistiril-malidir. Hayvan pancarinin ekimiyle beraber tohum yatagina 18-20 kg Triple Süper Fosfat veya DAP verilmelidir. Dekara 60 kg Amonyum Nitrat(%26) 3‘e bölünerek ilk bölümü ekimle beraber olmak sartiyla çapalamalar esnasinda geri kalan kisim da verilmelidir.Hayvan pancarinda ilk sulama çok önemlidir. Özellikle ekimden sonra yagisolmadigitaktirdeçikis için mutlaka sulama gerekir.Ikinci sulama teklemeden sonra olmalidir. Diger sulamalar bitkinin ihtiyacina göre yapilir.

 

Doğal Hayvan PancarıTohumunda Hasat Ve Verim Nasıldır ?

 Hayvan pancarihasadi köklerin büyümesinin durduguyapraklarinkivrilip sararmaya basladigi zaman, don mevsiminden önce yapilmalidir. Hasadi makine veya elle yapilir. Hayvan pancarinda bas kesme çok önemlidir.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Doğal Fındık Pancarı - 25 Adet

Doğal Fındık Pancarı - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Kırmızı Pancar Tohumu - 25 Adet

Kırmızı Pancar Tohumu - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Pancar Tohumu Fındık - 25 Adet

Pancar Tohumu Fındık - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Hobi Doğal Şeker Pancarı Tohumu - 25 Adet

Hobi Doğal Şeker Pancarı Tohumu - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL