• Doğal Kıvırcık Marul Tohumu - 10 gr

Doğal Kıvırcık Marul Tohumu - 10 gr

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 9,90 TL

  • KDV Hariç: 9,17 TL

Seçenekler:

  

 

Doğal Kıvırcık Marul Tohumu Çeşit Özellikleri Nelerdir ?

 Salata ve marul tek yıllık serin iklim sebzesidir. Yetişme süresi 2-3 ay gibi kısa süreli olan salata ve marul tiplerinde açıkta ve örtü altında değişik mevsimlere uygun olarak ıslah edilmiş çeşitlerle arka arkaya yılın 12 ayı üretim yapmak mümkün olmuştur. Son yıllarda yağlı baş salata ve kıvırcık baş salata tiplerinin Türkiye’deki üretimi ve yeme alışkanlığı salata ve marullara çeşit zenginliği kazandırmıştır.

Doğal Kıvırcık Marul Tohumunda Toprak Hazırlığı Ve Ekimi Nasıldır?

Salata ve marul fidelerini yetiştirmek için tohumlar fide yastıklarında sterilize edilmiş harç üzerinde 10 cm aralıklarla açılmış sıralarda yapılabildiği gibi içlerine sterilize edilmiş harç doldurulmuş saksılara veya plastik torbalara ekilebilir. Ekim derinliği 0.5-1 cm sıra üzeri ekim mesafesi 25-30 cm ve sıra arası ekim mesafesi 40-60 cm’dir. Ve tahmini çimlenme günü 10-12 gündür.

Doğal Kıvırcık Marul Tohumunda Sulama Ve Gübreleme Nasıl Yapılmalıdır ?

Çiftlik gübresi toprağın fiziksel yapısını düzeltmek için kullanılan değerli bir maddedir. Bu gübrenin tuz ihtiva etmemesine, yanmış olmasına dikkat edilmelidir. Dekara 2-5 ton kullanılabilir. Saf madde olarak: 8 Kg/da azot, 6 Kg/da fosfor ve 6 Kg/da potasyum tavsiyesi, toprak analizleriyle birlikte dikkate alınmalıdır. Tarlaya dikimden sonra eğer yağış mevsimi değilse, en geç 12 gün içersinde sulama yapılmalıdır. Baş bağlama devresinin başından hasat sonuna kadar sulama aralıkları 8 günden daha uzun olmamalıdır.

 

Doğal Kıvırcık Marul Tohumunda Hasat Ve Verim Nasıldır ?

Tohum ekim zamanı Akdeniz sahil kuşağında Ağustos-Aralık ayları, dikim Eylül-Ocak aylarıdır. Hasat Ekimde başlar, periyodik olarak çok soğuk kış ayları hariç Haziran sonuna kadar devam eder. Yayla şartlarında tohum Martta ekilir, Nisan, Mayısta dikilir, hasat Temmuz-Eylül aylarında olur.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Doğal İceberg Marul Tohumu - 25 Adet

Doğal İceberg Marul Tohumu - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Doğal Kıvırcık Marul Tohumu - 1 kg

Doğal Kıvırcık Marul Tohumu - 1 kg

324,87 TL KDV Hariç: 300,81 TL

Doğal Kırmızı Kıvırcık Marul Tohumu - 1 kg

Doğal Kırmızı Kıvırcık Marul Tohumu - 1 kg

934,70 TL KDV Hariç: 865,46 TL

Doğal Baş Salata Marul tohumu - 25 Adet

Doğal Baş Salata Marul tohumu - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL