Doğal Patlıcan Tohumu - 25 Adet Tohum

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 4,90 TL

  • KDV Hariç: 4,54 TL

Seçenekler:

  

 

BAHÇEDE AYDIN SİYAHI PATLICAN YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde aydın siyahı patlıcan  tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız aydın siyahı patlıcan  tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

Aydın siyahı patlıcan  tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Ekim zamanımız         : Şubat - Mart

Ekim derinliğimiz       : 1 ila 4 cm

Sıra arası mesafemiz : 40 ila 60 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 25 ila 30 cm

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA AYDIN SİYAHI PATLICAN YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık aydın siyahı patlıcan  tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz aydın siyahı patlıcan  tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı aydın siyahı patlıcan  yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Doğal Topan Patlıcan Tohumu - 1 kg

Doğal Topan Patlıcan Tohumu - 1 kg

198,72 TL KDV Hariç: 184,00 TL

Doğal Topan Patlıcan Tohumu - 100 gr

Doğal Topan Patlıcan Tohumu - 100 gr

49,68 TL KDV Hariç: 46,00 TL

Doğal Kemer Patlıcan Tohumu - 5 gr

Doğal Kemer Patlıcan Tohumu - 5 gr

5,94 TL KDV Hariç: 5,50 TL

Hobi Doğal Yuvarlak Patlıcan Tohumu - 25 Adet