• Doğal  Turşuluk Fasulye Tohumu - 10 gr

Doğal Turşuluk Fasulye Tohumu - 10 gr

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 9,90 TL

  • KDV Hariç: 9,17 TL

Seçenekler:

  

 

Doğal  Turşuluk Fasulye Tohumu Çeşitleri

Taze fasülye rengi açık sarıdadır. 16 - 18 cm. uzunluğundadır. Pazar ve manavlarda aranan bir çeşittir. Turşuluk fasulye yetiştiriciliğinde 1000 m2 alana 8 - 10 kg tohum atılır.

Doğal  Turşuluk Fasulye Tohumunda Toprak Hazırlığı Ve Ekimi Nasıldır?

Tohumlarının ekiminden 7-10 gün kadar sonra fasulyeler çimlenmeye başlar. Çimlenme böylece başladıktan sonra toprağın kabartılması, yabani ot mücadelesinin yapılması ve toprak yüzeyinde yağış ve sulamalar nedeniyle oluşan kaymak tabakasının kırılması amaçlarıyla toprağın düzenli olarak çapalanması gerekir. Sert kaymak tabakasını kırıp toprak yüzeyine çıkamayan fideler için toprağın kaymağının, fideleri zedelemeden bir sopayla kırılması iyi olur. Bu fasulyelerde ekim derinliği 3-5 cm sıra araları 40-60 cm bırakılır. Sıra üzerlerine tohumlar 7-10 cm ara ile tek tek ekilir. Tahmini çimlenme günü ise 6 ila 10 gün arasındadır.

Doğal  Turşuluk Fasulye Tohumunda Sulama Ve Gübreleme Nasıl Yapılmalıdır ?

Fasulyelerin iyi gelişmesi, bol ve iyi nitelikli ürün alınması için bitkilerin sulanmaları büyük önem taşır. Fasulyelerde ilk meyveler görülünceye kadar su verilmesinden kaçınılırsa da, havalar çok sıcak ve kurak gidiyorsa bitkiye bir-iki kez makul düzeyde su verilmesi gerekir.  Dönüme 2-3 ton hesabıyla ağır gübresi verilebilir. Fazla verilecek ahır gübresi kuvvetli yeşil aksam gelişimine sebep olacağından bakla verimini azaltır. Ahır gübresinin yanında
dönüme saf olarak 4-6 kg azot, 6 kg fosfor ve 8 kg potasyum verilebilir. Azotun 3 parçaya bölünerek verilmesi gerekir. 

Doğal  Turşuluk Fasulye Tohumunda Hasat Ve Verim Nasıldır ?

Fasulyelerin hasadında en iyi zaman, badıçların gerçek büyüklüğünün 1/3'ü ya da en çok 1/2'sine ulaşıldığı zamandır. Bu zaman geçirilirse badıçlar selülozlaşma sonucu sertleşir, tanelerin yenilmesi keyfi yitirilir ve özellikle kılçıklı türlerde sertleşen kılçıklar yemeği yeme sırasında insanın sinirlerini bozacak hale gelir. Fasulye bitkisinin hasadı, badıçların elle koparılarak toplanması şeklinde yapılır. 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Doğal Sırık Turşuluk Fasulye Tohumu - 10 gr
Doğal Sırık Fasulye Tohumu - 1 kg

Doğal Sırık Fasulye Tohumu - 1 kg

53,17 TL KDV Hariç: 49,23 TL

Doğal Sırık Öz Ayşe Fasulye Tohumu - 100 gr

Doğal Sırık Öz Ayşe Fasulye Tohumu - 100 gr

18,07 TL KDV Hariç: 16,73 TL

Doğal SarıKız (Oturak) Fasulye Tohumu - 1 kg

Doğal SarıKız (Oturak) Fasulye Tohumu - 1 kg

53,17 TL KDV Hariç: 49,23 TL