• Doğal Yalova Lahana Tohumu - 1 kg

Doğal Yalova Lahana Tohumu - 1 kg

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 259,87 TL

  • KDV Hariç: 240,62 TL

Seçenekler:

  

 

Doğal Yalova Lahana Tohumu Çeşit Özellikleri Nelerdir ?

Orta gecçi bir çeşit olup kırmızı lahana yada mor lahanada denilmektedir. Çok sıkı iç yapısına sahip, koyu renkte, meyve şekli oval silindirik, mumsu yapıya sahip olan bir çeşittir. soğuklara karşı dayanıklıdır ve depolamaya elverişlidir. Ortalama olgunlaşma süresi 120-150 gündür.

Doğal Yalova Lahana Tohumunda Toprak Hazırlığı Ve Ekimi Nasıldır?

 Lahana grubu sebzeler ekolojik koşullar uygun ise direkt tohumları tarlaya ekilerek üretilebilirler. Ancak ülkemiz koşullarında lahanalar fide ile üretilmektedir. Fide yetiştiriciliği yastık ve tavalarda yapılır. Fidelerin yetiştirileceği fideliklere yanmış çiftlik gübresi toprak işlemeyle tohum ekiminden en az bir ay önce verilmelidir. Fide üretimi amacıyla tohum ekimi, batı ve güney bölgelerimizde temmuz-ağustos ayları başında fide yetiştirme tavalarına, diğer bölgelerimizde ise mart sonu-nisan başında soğuk yastıklara yapılmalıdır. Fideliklere tohum ekimi serpme veya sıravari olarak yapılmalıdır. Bir dekar alan için tohumun iriliği, dikim sıklığı ve çeşide bağlı olarak 8-12 gr arasında lahana tohumu kullanılır, bunun için 4-5 m2’lik fide yetiştirme alanı yeterlidir.

Doğal Yalova Lahana Tohumunda Hasat Ve Verim Nasıldır ?

Lahanada hasadı; çeşit iriliği, erkencilik ve pazar şartları etkiler. Dikimden 4-6 ay sonra hasada gelir. Hasat olgunluğuna gelen başlar toprak seviyesinden bir bıçak yardımıyla kesilir, bozuk yapraklar temizlenir ve satışa sunulur.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Doğal Yalova Lahana Tohumu - 10 gr

Doğal Yalova Lahana Tohumu - 10 gr

9,90 TL KDV Hariç: 9,17 TL

Doğal Yaprak Lahana Tohumu - 10 gr

Doğal Yaprak Lahana Tohumu - 10 gr

9,90 TL KDV Hariç: 9,17 TL

Doğal Yaprak Lahana Tohumu - 1 kg

Doğal Yaprak Lahana Tohumu - 1 kg

266,37 TL KDV Hariç: 246,64 TL

Doğal Karadeniz Lahana Tohumu - 1 kg

Doğal Karadeniz Lahana Tohumu - 1 kg

266,37 TL KDV Hariç: 246,64 TL