• Doğal Yuvarlak Kırkağaç Kavunu Tohumu - 10 gr

Doğal Yuvarlak Kırkağaç Kavunu Tohumu - 10 gr

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 9,90 TL

  • KDV Hariç: 9,17 TL

Seçenekler:

  

 

Doğal Yuvarlak Kırkağaç Kavunu Tohumu Çeşit Özellikleri Nelerdir ?

Güçlü kök ve bitki yapısı. Yapraklanması iyi ve meyveleri iyi saklar. Erkenci. Yüksek verimli. Bitki başına 4 meyve. Açık tarla yetiştiriciliğine uygun Kırkağaç kavun çeşididir.

Doğal Yuvarlak Kırkağaç Kavunu Tohumunda Toprak Hazırlanması ve Ekim Nasıl Olmalıdır ?

Kavun yetiştiriciliğinde toprak hazırlığı sonbaharda ilk yağışlardan sonra başlamalıdır. İlk yağışlarda toprak tavda iken sürüm yapılabilir. Derin sürümün arkasından kesekleri parçalamak için kültüvatör, goble-disk veya diskharrow ile ikileme yapılmalıdır.Ekim veya dikimden önce tarlada otlanma görülürse tekrar kültüvatör ile toprak işlemesi yapılabilir.

 

Doğal Yuvarlak Kırkağaç Kavunu Tohumunda Sulama Ve Gübreleme Nasıl Yapılmalıdır ?
Kavun organik maddesi yüksek toprakları sevdiğinden sonbaharda derin sürümden sonra dekara 3-4 ton verilerek kültüvatör ile karıştırılır. Kimyasal gübre olarak 15-18 kg N, 10-15 kg P2O5 ve 20 kg/da K2O saf madde olarak verilir. Bu gıdalardan fosforun tamamına yakını, azot ve potasın ise 1/3 ü toprak altına, kalan azot ve potasın 1/3 ilk çiçekte 1/3 ise bir ay sonra verilmelidir. Kavun fideleri tarlaya şaşırtıldıktan sonra iyi bir can suyu verildiğinde bitkiler uzun süre sulamaya ihtiyaç duymadan gelişme gösterirler. Uygun toprak tavında ekim yapılarak kavun yetiştirilen arazilerde de meyve oluşumuna kadar fazla sulamaya gerek yoktur. Ancak toprakta yeterli nem yoksa aşırı olmamak üzere sulama yapılmalıdır.

 

Doğal Yuvarlak Kırkağaç Kavunu Tohumunda Hasat Ve Verim Nasıldır ?

Meyveler tam olgunlaşma devresinde hasat edilmelidir. Olgunluğa gelmiş kavunlar saplarında elle koparılmak veya bıçakla kesilmek suretiyle hasat edilirler. Hasat işleri sabah yapılmalı ve küçük yığınlar halinde toplanan kavunlar güneşte fazla bekletilmemelidir. Dekara ortalama verimi 2-2.5 tondur. Hasat edilen meyvelerin ağırlığı çeşitlere bağlı olarak değişir. Meyve ağırlıkları 300 gramdan başlayarak 10-15 kg’a kadar çıkar. Sera çeşitlerinin meyveleri açıkta yetiştirilen çeşitlere göre daha küçüktür.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Doğal Galia Kavun Tohumu - 100 gr

Doğal Galia Kavun Tohumu - 100 gr

38,87 TL KDV Hariç: 35,99 TL

Hobi Doğal Turşuluk Kavun Tohumu - 25 Adet

Hobi Doğal Turşuluk Kavun Tohumu - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Doğal Dalaman Kavun Tohumu - 100 gr

Doğal Dalaman Kavun Tohumu - 100 gr

38,87 TL KDV Hariç: 35,99 TL

Doğal Turşuluk Kavun Tohumu - 1 kg

Doğal Turşuluk Kavun Tohumu - 1 kg

216,97 TL KDV Hariç: 200,90 TL