• Domates Biberi Tohumu - 10 gr

Domates Biberi Tohumu - 10 gr

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 8,46 TL

  • KDV Hariç: 7,83 TL

Seçenekler:

  

DOMATES BİBER YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde dolmalık biber  tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız dolmalık biber  tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

Dolmalık biber  tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Ekim zamanımız         :

İlkbahar – Yaz - Sonbahar

Sıra arası mesafemiz :

45 ila 80 cm

Ekim derinliğimiz       :

0.5 – 1 cm

Sıra üzeri mesafemiz :

35 ila 50 cm

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA DOMATES BİBER YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık dolmalık biber  tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz dolmalık biber  tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı dolmalık biber  yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Biber Tohumu Salçalık - 25 Adet

Biber Tohumu Salçalık - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Biber Tohumu Ege 91 Kıl Acı - 500 Gr

Biber Tohumu Ege 91 Kıl Acı - 500 Gr

108,50 TL KDV Hariç: 100,46 TL

Biber Tohumu Pat Etli Tatlı - 500 Gr

Biber Tohumu Pat Etli Tatlı - 500 Gr

109,50 TL KDV Hariç: 101,39 TL

Biber Tohumu Acı Sivri - 25 Adet

Biber Tohumu Acı Sivri - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL