• Domates Tohumu H-2274 - 25 Adet

Domates Tohumu H-2274 - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

BAHÇEDE H-2274 DOMATES YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde H-2274 domates tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız H-2274 domates tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

H-2274 Domates tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Ekim zamanımız         : İlkbahar ve Sonbahar

Ekim derinliğimiz       : 0.5 – 1 cm

Sıra arası mesafemiz : 80 – 120 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 30 – 50 cm

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA H-2274 DOMATES YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık H-2274 domates tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz H-2274 domates tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı H-2274 domates yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Doğal Domates Tohumu Cherry - 25 Adet

Doğal Domates Tohumu Cherry - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Hibrit Yarı Sırık Domates Tohumu - CATHERINA F1 - 1.000 Adet
Doğal Domates Tohumu Salkım - 25 Adet

Doğal Domates Tohumu Salkım - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Ege Pembe Domates Tohumu - 5 gr

Ege Pembe Domates Tohumu - 5 gr

19,90 TL KDV Hariç: 18,43 TL