• Ege Kınalı Bamya Tohumu - 25 Adet

Ege Kınalı Bamya Tohumu - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

BAHÇEDE EGE KINALI BAMYA YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde  ege kınalı bamya tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız  ege kınalı bamya tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

 Ege kınalı bamya tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Ekim zamanımız         : Nisan - Mayıs

Ekim derinliğimiz       : 2 ila 3 cm

Sıra arası mesafemiz : 35 ila 45 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 10 ila 20 cm 

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA EGE KINALI BAMYA YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık  ege kınalı bamya tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz  ege kınalı bamya tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı  ege kınalı bamya yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Sultani Bamya Tohumu - 1 kg

Sultani Bamya Tohumu - 1 kg

133,00 TL KDV Hariç: 123,15 TL

Standart Bamya Tohumu - 1 kg

Standart Bamya Tohumu - 1 kg

133,90 TL KDV Hariç: 123,98 TL

Bamya Tohumu Kısa Japon - 100 gr

Bamya Tohumu Kısa Japon - 100 gr

24,90 TL KDV Hariç: 23,06 TL

Yerli Bamya Tohumu - 10 gr

Yerli Bamya Tohumu - 10 gr

7,90 TL KDV Hariç: 7,31 TL