Elma iç Kurdu Feromonu

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 41,30 TL

  • KDV Hariç: 35,00 TL

Seçenekler:

  

Elma İç Kurdu Feromonu

Tanım:Elma iç kurdu (Cydia pomonella) elma ve armut bahçelerinde kayda değer ekonomik zararlar veren yaygın bir zararlıdır. Hasar kurdun larvası tarafından meyveye verilir.
Zararı:Meyvedeki zararlı, üzerindeki kahverengi kenarlı delikler ile farkedilebilir. Bu deliklerin altında, kurt merkeze ve protein bakımından zengin çekirdeklere doğru doğru tüneli açar. Bu tünel, kurdun kahverengi granulleşmiş salgılarını barındırabilir. Hasarlı meyve sağlıklı meyveye oranla daha erken olgunlaşır, bu da verim kaybına neden olur.
Açıklama:Ergin güveler grimsidir ve kanatlarında grimsi bakırsı çizgiler vardır. İlkbahar sonu ile yaz sonu arasında ve hatta, eğer gece sıcaklığı  15°C'nin üzerinde olursa erken sonbaharda da aktif olurlar. Doğmalardan 3-6 gün sonra, dişi erginler yaprak ve meyvelere yumurtalarını bırakırlar. 1-3 hafta sonra, iklimsel koşullara bağlı olarak, siyah başlı sarı larvalar yumurtadan çıkışlarıyla beraber meyvelere girmeye başlarlar. Bir larva, birden fazla yumurtaya zarar verebilir. Yaz sonu itibariyle, meyve içinde yaklaşık 3 haftalık tünel açmalarından sonra, kurtlar meyveyi terk eder ve dallarda, taşlarda veya tellerde kış uykusuna yatarlar. Gelecek bahar larva pupası ve yeni jenerasyon hazır olacaktır.
Not: Feromon erkek türü böceğin dişi türü böceği bulmasını sağlayan salgı.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

İncir Yazıcı Böceği Feromonu

İncir Yazıcı Böceği Feromonu

88,50 TL KDV Hariç: 75,00 TL

Üzüm Güvesi Feromonu

Üzüm Güvesi Feromonu

47,20 TL KDV Hariç: 40,00 TL

Yazıcı Böcek Feromon Tuzağı

Yazıcı Böcek Feromon Tuzağı

123,90 TL KDV Hariç: 105,00 TL

Küçük Yazıcı Böceği Feromon Tuzağı

Küçük Yazıcı Böceği Feromon Tuzağı

141,60 TL KDV Hariç: 120,00 TL