• Pancar Tohumu Fındık - 25 Adet

Pancar Tohumu Fındık - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

 

BAHÇEDE FINDIK PANCAR YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde fındık pancar   tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız fındık pancar   tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

Fındık pancar   tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Ekim zamanımız         : Mart - Nisan

Ekim derinliğimiz       : 1 ila 5 cm

Sıra arası mesafemiz : 10 ila 12 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 3 ila 7 cm

Fındık pancar yetiştirilen bahçeden bir görünüm

 

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA FINDIK PANCAR  YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık fındık pancar   tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz fındık pancar   tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı fındık pancar   yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Hayvan Pancarı Tohumu - 10 gr

Hayvan Pancarı Tohumu - 10 gr

7,90 TL KDV Hariç: 7,31 TL

Pancar Tohumu Fındık - 10 gr

Pancar Tohumu Fındık - 10 gr

7,90 TL KDV Hariç: 7,31 TL

Kırmızı Pancar Tohumu - 25 Adet

Kırmızı Pancar Tohumu - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Kırmızı Pancar Tohumu - 10 gr

Kırmızı Pancar Tohumu - 10 gr

7,90 TL KDV Hariç: 7,31 TL