• Geniş Yaprak Pazı Tohumu - 25 Adet Tohum

Geniş Yaprak Pazı Tohumu - 25 Adet Tohum

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

BAHÇEDE GENİŞ YAPRAK PAZI YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde geniş yaprak pazı  tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız geniş yaprak pazı  tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

Geniş yaprak pazı  tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Ekim zamanımız         : İlkbahar

Ekim derinliğimiz       : 2 ila 3 cm

Sıra arası mesafemiz : 30 ila 35 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 8 ila 10 cm

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA GENİŞ YAPRAK PAZI YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık geniş yaprak pazı  tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz geniş yaprak pazı  tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı geniş yaprak pazı  yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Pazı Tohumu  - 25 Adet

Pazı Tohumu - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Pazı Tohumu  - 100 gr

Pazı Tohumu - 100 gr

29,52 TL KDV Hariç: 27,33 TL

Yerli Pazı Tohumu - 25 Adet Tohum

Yerli Pazı Tohumu - 25 Adet Tohum

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Pazı Tohumu  - 10 gr

Pazı Tohumu - 10 gr

7,90 TL KDV Hariç: 7,31 TL