• Siyah Havuç Tohumu - 25 Adet

Siyah Havuç Tohumu - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

 

BAHÇEDE  SİYAH HAVUÇ YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde  siyah havuç tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız  siyah havuç tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

 Siyah havuç tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çısiyahbiliriz.

Ekim zamanımız         : Geç İlkbahar

Ekim derinliğimiz       : 1 ila 1.5 cm

Sıra arası mesafemiz : 25 ila 30 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 5 ila 10 cm

 Siyah havuç yetiştirilen bahçeden bir görünüm

 

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA  SİYAH HAVUÇ YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık  siyah havuç tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz  siyah havuç tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı  siyah havuç yetiştirmenin tadını çısiyahbiliriz.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Mor Havuç Tohumu - 100 gr

Mor Havuç Tohumu - 100 gr

42,98 TL KDV Hariç: 39,80 TL

İthal Nantes Havuç Tohumu - 10 gr

İthal Nantes Havuç Tohumu - 10 gr

9,90 TL KDV Hariç: 9,17 TL

Havuç Tohumu Nantes - 25 Adet

Havuç Tohumu Nantes - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Şalgamlık Havuç Tohumu - 1 kg

Şalgamlık Havuç Tohumu - 1 kg

210,00 TL KDV Hariç: 194,44 TL