• Hobi Doğal Kıl Tatlı Biber Tohumu - 25 Adet

Hobi Doğal Kıl Tatlı Biber Tohumu - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

BAHÇEDE DOĞAL KIL TATLI BİBER YETİŞTİRİCİLİĞİ

 

Bahçemizde kıl tatlı biber tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız kıl tatlı biber tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

Kıl tatlı biber tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

 

Ekim zamanımız         : İlkbahar – Yaz – Sonbahar

Ekim derinliğimiz       : 0.5 – 1 cm

Sıra arası mesafemiz : 45 ila 80 cm     

Sıra üzeri mesafemiz : 35 ila 50 cm

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA KIL TATLIBİBERİ YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık kıl tatlı biber tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz kıl tatlı biber tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı kıl tatlı biber yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Biber Tohumu Konik - 25 Adet

Biber Tohumu Konik - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Biber  Tohumu Sera Demre - 25 Adet

Biber Tohumu Sera Demre - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Biber Kandil Dolma Tohumu - 25 Adet

Biber Kandil Dolma Tohumu - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Hobi Doğal Mazamort Biber Tohumu - 25 Adet

Hobi Doğal Mazamort Biber Tohumu - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL