• Hobi Doğal Kıvırcık Marul Tohumu - 25 Adet

Hobi Doğal Kıvırcık Marul Tohumu - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

BAHÇEDE DOĞAL KIVIRCIK MARUL YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde kıvırcık marul tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız kıvırcık marul tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

Kıvırcık marul tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıyaprakbiliriz.

Ekim zamanımız         : Ocak – Temmuzda - Ağustos

Ekim derinliğimiz       : 2 cm

Sıra arası mesafemiz : 25 ila 30 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 6 cm

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA KIVIRCIK MARUL YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık kıvırcık marul tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz kıvırcık marul tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı kıvırcık marul yetiştirmenin tadını çıyaprakbiliriz.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Marul Tohumu Kıvırcık Arapsaçı - 25 Adet

Marul Tohumu Kıvırcık Arapsaçı - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Marul Tohumu Yedikule Kışlık - 25 Adet

Marul Tohumu Yedikule Kışlık - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Marul Tohumu Kıvırcık - 25 Adet

Marul Tohumu Kıvırcık - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Doğal Arapsaçı Salata Marul Tohumu - 25 Adet