• Hobi Doğal Marmande Domatesi Tohumu - 25 Adet

Hobi Doğal Marmande Domatesi Tohumu - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

Doğal Marmande Domatesi Tohumu Çeşitleri

Düz, kalın etli ve tatlı tadı ile taraklı etli domates türüdür. Güney Avrupa’da birçok bahçıvanlar için favori domates çeşididir. Meyveleri yaklaşık 160g-170g dır. Kademeli olarak ekilirse tüm sezon boyunca meyve alınabilir.Tohum ekim zamanı; Şubat sonu Mayıs aylarıdır.

Doğal Marmande Domatesi Tohumunda Toprak Hazırlığı Ve Ekimi Nasıldır?

Domates bitkisi derin köklü bir bitki olduğu için, toprağın derin sürülerek, dikkatle hazırlanması gerekir.Sonbaharda pullukla derince sürülen tarla ilkbaharda ve uygun tavda yine pullukla sürülür. Sürümle birlikte 2-4 ton yanmış ahır gübresi atmak yararlı olur. Sonra tırmık, tapan veya diskaro çekilerek kesekler kırılır.Domates yetiştiriciliğinde sıra arası ve sıra üzeri mesafesi çeşidin yer ve sırık olmasına göre değişmektedir. Ekim yapılırken metrekareye 5-6 gr tohum gelecek şekilde sıravari veya serpme olarak yapılır. Sıravari en iyi yoldur. Ekimden sonra tohumların üzeri 1 cm kadar kalınlıkta harçla örtülür ve hafifçe bastırılarak süzgeçli kovalarla tohumların bulunduğu kısma inecek kadar çimlenme suyu verilir.

Doğal Marmande Domatesinde Sulama Ve Gübreleme Nasıl Yapılmalıdır ?

Uzunca bir vejetasyon süresi isteyen ve uygun şartlarda üzerinde sayı ve ağırlık itibarı ile bol mahsul bulunan domatesler yetiştirildikleri toprağın besin maddelerince zengin olmasını isterler. Domates yetiştiriciliğinde bilhassa erken mahsul almada fosforlu gübrelerin mühim rol oynadıkları bilinmektedir. Domates yetiştiriciliğinde bitkiler üzerinde ilk meyveler görülünceye kadar mümkün mertebe sulamadan kaçınılır. Bu devreye kadar çapa yapılır. İlk meyveler görüldükten sonra sulama önem kazanır ve mevcut şartlara göre uygun periyotlarla yeteri kadar sulama yapılmalıdır. Nihayet olgunluk devresine girip hasat başladıktan sonra bu devrede pratik bir kaide olarak her toplamayı takiben mutlaka su verilmelidir.

 

Doğal Marmande Domatesinde Hasat Ve Verim

Marmande domates gönderilecek pazarın uzaklığına göre değişik olgunluk zamanlarında ve farklı evrelerde hasadı yapılmaktadır. Domates tarımında dekardan 4 ila 4.2 ton verim alınabilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

İnvictus Domates Tohumu - 25 Adet

İnvictus Domates Tohumu - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Hobi Doğal Rio Grande Domates Tohumu - 25 Adet
Domates Tohumu Rio Grande - 25 Adet

Domates Tohumu Rio Grande - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Doğal Süper Yerli İri Domates Tohumu - 25 Adet