• Hobi Doğal Yalova Lahana Tohumu - 25 Adet

Hobi Doğal Yalova Lahana Tohumu - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

BAHÇEDE DOĞAL YALOVA LAHANA YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde yalova lahana   tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız yalova lahana   tohumu  ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

Yalova lahana   tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıyalovabiliriz.

Ekim zamanımız         : İlkbahar – Sonbahar - Yaz

Ekim derinliğimiz       : 0.5 ila 1 cm

Sıra arası mesafemiz : 60 ila 90 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 35 ila 55 cm

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA YALOVA LAHANA YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık yalova lahana   tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz yalova lahana   tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı yalova lahana   yetiştirmenin tadını çıyalovabiliriz.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Kırmızı Lahana Tohumu - 25 Adet

Kırmızı Lahana Tohumu - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Hobi Doğal Yaprak Lahana Tohumu - 25 Adet

Hobi Doğal Yaprak Lahana Tohumu - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Hobi Doğal Zencibaş Lahana Tohumu - 25 Adet

Hobi Doğal Zencibaş Lahana Tohumu - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Yalova Lahana Tohumu - 25 Adet

Yalova Lahana Tohumu - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL