• Hobi Doğal Yuvarlak Kırkağaç Kavunu Tohumu - 25 Adet

Hobi Doğal Yuvarlak Kırkağaç Kavunu Tohumu - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

 

BAHÇEDE KAVUN KIRKAĞAÇ 637 YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde kavun kırkağaç 637 tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız kavun kırkağaç 637 tohumuekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

Kavun kırkağaç 637 tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Ekim zamanımız         : Nisan – Mayıs  

Ekim derinliğimiz       : 3 ila 6 cm

Sıra arası mesafemiz : 150 ila 200 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 50 ila 75 cm

 

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA KAVUN KIRKAĞAÇ 637  YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık kavun kırkağaç 637 tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz kavun kırkağaç 637 tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı kavun kırkağaç 637 yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Kavun Tohumu Ankara Mühürlü - 25 Adet

Kavun Tohumu Ankara Mühürlü - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Doğal Altınbaş Kavun Tohumu - 25 Adet

Doğal Altınbaş Kavun Tohumu - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Kavun Tohumu Dalaman - 25 Adet

Kavun Tohumu Dalaman - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Kavun Tohumu Altınbaş - 25 Adet

Kavun Tohumu Altınbaş - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL