Batı Ladin Tohumu - 500 adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 28,90 TL

  • KDV Hariç: 28,90 TL

Seçenekler:

  

Batı Ladin Tohumu - 500 Adet

Batı Ladin Tohumu Anavatanı Orta ve Kuzey Avrupa'dır.Ortalama boyu 15 m’den daha uzun olup en uzun 55 m boyundadır. 8 m genişlik ve her dem yeşil yapraklı,gövde ve dalları ince puslu ve çatlaklı grimsi esmer bir kabukla örtülüdür. Dallar gövdeye çevrel dizilmiştir.Kozalaklar yumurta şeklinde uzunca silindir veya yuvarlak formda olup aşağı ve yanlara doğru yönelmişlerdir. Olgunlaşmadan önce yeşil- koyu kırmızı daha sonra kahverengimsidir. Kozalaklar olgunlaştıklarında bile açılmaz, olduğu gibi yere düşerler.Çiçekler bir evciklidir. Çiçek bir önceki yıla ait sürgünün ucunda,dip kısımlarda kiremit dizilişinde birkaç pul ile çevrelenmiş halde bulunur. Erkek çiçek ise bir evvelki yıla ait sürgünlerde bulunan iğne yaprakların koltuğunda yer alır. Batı ladin tohumu geçirgen ve fazla besini olmayan toprakta uyum sağlar Dünya’da ormancılıkta oldukça popüler bir ladin türüdür. Batı Ladini de Doğu Anadolu ve İç Anadolu’da yıllarca denenmiş başarılı olmuş bir ağaçtır. 

Batı Ladin Tohumu İklim Şartları Nelerdir ?

Batı ladin tohumu kireçli ve kuru toprakları çok seven bir ağaç türüdür. Bu nedenle yaz aylarında kuraklığına en dayanıklı türler arasında yer alır. Fazla yağış istemediğinden dolayı ülkemizde yetiştirme olanağı vardır. 

Tohum Ekimi Nasıl Yapılır ?

Tohum ekimi direk olarak toprağa veya bir saksıya yapılabilir. Batı ladin ağacı tohumun 24 saat suda ıslatıldıktan sonra ekimi yapılır. bunu yapma nedenimşiz tohumun çimlenmesini hızlandırmak. Batı ladin tohumu ekimi yapılırken dikkat edilmesi gereken bir husus ta tohum 10 mm den derine atılmamalısır. Ladin ağacı 14-20 cm oldugu zaman saksı gibi alanlara ekilenler şaşırtma işlemi yapılır. şaşırtma yapılırken bitkinin köklerinden geniş cukur açılmalıdır.

Not: Tohum ekimi ile ilgili bilgiler siparişinizle beraber kargo ile gönderimi yapılmaktadır.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Kırmızı Batı Mazısı Tohumu - 500 adet

Kırmızı Batı Mazısı Tohumu - 500 adet

34,10 TL KDV Hariç: 28,90 TL

Menengiç Ağacı Tohumu - 500 Adet

Menengiç Ağacı Tohumu - 500 Adet

34,99 TL KDV Hariç: 34,99 TL

Yerli Dişbudak Ağacı Tohumu - 500 Adet

Yerli Dişbudak Ağacı Tohumu - 500 Adet

29,90 TL KDV Hariç: 29,90 TL

Anadolu Ceviz Ağacı Tohumu - 50 Adet

Anadolu Ceviz Ağacı Tohumu - 50 Adet

41,00 TL KDV Hariç: 41,00 TL