• İri Yaprak Maydonoz Tohumu - 25 Adet

İri Yaprak Maydonoz Tohumu - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

BAHÇEDE İRİ YAPRAK MAYDANOZ YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde iri yaprak maydanoz   tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız iri yaprak maydanoz   tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

İri yaprak maydanoz   tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Ekim zamanımız         : Mart

Ekim derinliğimiz       : 1 ila 1.5 cm

Sıra arası mesafemiz : 35 ila 40 cm

 

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA İRİ YAPRAK MAYDANOZ  YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık iri yaprak maydanoz   tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz iri yaprak maydanoz   tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı iri yaprak maydanoz   yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Maydanoz Tohumu D'Giant İtaliana - 1 kg

Maydanoz Tohumu D'Giant İtaliana - 1 kg

95,00 TL KDV Hariç: 87,96 TL

İri Yaprak Maydonoz Tohumu - 1 kg

İri Yaprak Maydonoz Tohumu - 1 kg

105,00 TL KDV Hariç: 97,22 TL

İri Yaprak Maydonoz Tohumu - 100 gr

İri Yaprak Maydonoz Tohumu - 100 gr

15,50 TL KDV Hariç: 14,35 TL

Maydanoz Tohumu D'Giant İtaliana - 25 Adet

Maydanoz Tohumu D'Giant İtaliana - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL