• Ispanak Tohumu İthal Matador - 25 Adet

Ispanak Tohumu İthal Matador - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

 

BAHÇEDE  İTHAL MATADOR ISPANAK YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde  ithal matador ıspanak tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız  ithal matador ıspanak tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

 İthal matador ıspanak tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Ekim zamanımız         : Eylül – Ağustos

Ekim derinliğimiz       : 1 ila 1.5 cm

Sıra arası mesafemiz : 15 ila 20 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 2 ila 3 cm

 

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA  İTHAL MATADOR ISPANAK YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık  ithal matador ıspanak tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz  ithal matador ıspanak tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı  ithal matador ıspanak yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Ispanak Tohumu İthal Matador - 100 gr

Ispanak Tohumu İthal Matador - 100 gr

27,00 TL KDV Hariç: 25,00 TL

Yerli Ispanak Tohumu - 100 gr

Yerli Ispanak Tohumu - 100 gr

21,60 TL KDV Hariç: 20,00 TL

Ispanak Tohumu İthal Matador - 1 kg

Ispanak Tohumu İthal Matador - 1 kg

105,00 TL KDV Hariç: 97,22 TL

Ispanak Tohumu - 1 kg

Ispanak Tohumu - 1 kg

100,00 TL KDV Hariç: 92,59 TL