• İthal Beith Alpha Salatalık Tohumu - 25 Adet Tohum

İthal Beith Alpha Salatalık Tohumu - 25 Adet Tohum

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

BAHÇEDE İTHAL BEİTH ALPHA SALATALIK YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde ithal beith alpha salatalık  tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız ithal beith alpha salatalık  tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

İthal beith alpha salatalık  tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Ekim zamanımız         : İlkbahar - Sonbahar

Ekim derinliğimiz       : 4 ila 5 cm

Sıra arası mesafemiz : 130 ila 140 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 10 ila 15 cm

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA İTHAL BEİTH ALPHA SALATALIK YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık ithal beith alpha salatalık  tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz ithal beith alpha salatalık  tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı ithal beith alpha salatalık  yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Hobi Doğal Turşuluk Tohumu - 25 Adet

Hobi Doğal Turşuluk Tohumu - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Hobi Doğal Kornişon Tohumu - 25 Adet

Hobi Doğal Kornişon Tohumu - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Doğal Salatalık Tohumu - 25 Adet

Doğal Salatalık Tohumu - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Köy Tipi Salatalık Tohumu - 25 Adet Tohum

Köy Tipi Salatalık Tohumu - 25 Adet Tohum

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL