• Karpuz Tohumu Crimson Sweet - 25 Adet

Karpuz Tohumu Crimson Sweet - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 4,54 TL

  • KDV Hariç: 4,20 TL

Seçenekler:

  

 

BAHÇEDE CRİMSON SWEET KARPUZ YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde crimson sweet karpuz tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız crimson sweet karpuz tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

Crimson sweet karpuz tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Ekim zamanımız         : Nisan – Mayıs  

Ekim derinliğimiz       : 3 ila 6 cm

Sıra arası mesafemiz : 150 ila 200 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 50 ila 75 cm


 

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA CRİMSON SWEET KARPUZ YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık crimson sweet karpuz tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz crimson sweet karpuz tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı crimson sweet karpuz yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Karpuz Tohumu Crimson Sweet - 500 Gr

Karpuz Tohumu Crimson Sweet - 500 Gr

109,00 TL KDV Hariç: 100,93 TL

Karpuz Tohumu Siyah Yalova Washington - 100gr

Karpuz Tohumu Siyah Yalova Washington - 100gr

46,44 TL KDV Hariç: 43,00 TL

Karpuz Tohumu Siyah Yalova Washington - 25 Adet
Karpuz Tohumu Crimson Sweet - 100 gr

Karpuz Tohumu Crimson Sweet - 100 gr

39,24 TL KDV Hariç: 36,33 TL