• Kavun Tohumu Kırkağaç 589 - 25 Adet

Kavun Tohumu Kırkağaç 589 - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

 

BAHÇEDE KAVUN KIRKAĞAÇ 598 YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde kavun kırkağaç 598   tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız kavun kırkağaç 598   tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

Kavun kırkağaç 598   tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Ekim zamanımız         : Nisan – Mayıs  

Ekim derinliğimiz       : 3 ila 6 cm

Sıra arası mesafemiz : 150 ila 200 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 50 ila 75 cm


EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA KAVUN KIRKAĞAÇ 598  YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık kavun kırkağaç 598   tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz kavun kırkağaç 598   tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı kavun kırkağaç 598   yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Kış Kavunu Tohumu - 25 Adet

Kış Kavunu Tohumu - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Galia Kavun Tohumu - 100 gr

Galia Kavun Tohumu - 100 gr

28,73 TL KDV Hariç: 26,60 TL

Kavun Tohumu - On Dilim Uzun - 100 Gr

Kavun Tohumu - On Dilim Uzun - 100 Gr

29,90 TL KDV Hariç: 29,90 TL

Kavun Tohumu Hasanbey - 25 Adet

Kavun Tohumu Hasanbey - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL