• Kırmızı Lahana Tohumu - 25 Adet

Kırmızı Lahana Tohumu - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

Bu ürünü satın almak için asgari miktar: 100

 

BAHÇEDE KIRMIZI LAHANA YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde kırmızı lahana   tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız kırmızı lahana   tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

Kırmızı lahana   tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkırmızıbiliriz.

Ekim zamanımız         : İlkbahar – Sonbahar - Yaz

Ekim derinliğimiz       : 0.5 ila 1 cm

Sıra arası mesafemiz : 60 ila 90 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 35 ila 55 cm


EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA KIRMIZI LAHANA YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık kırmızı lahana   tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz kırmızı lahana   tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı kırmızı lahana   yetiştirmenin tadını çıkırmızıbiliriz.

 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Kara Lahana Tohumu - 10 gr

Kara Lahana Tohumu - 10 gr

7,90 TL KDV Hariç: 7,31 TL

Brüksel Lahanası Tohumu - 50 Gr

Brüksel Lahanası Tohumu - 50 Gr

96,50 TL KDV Hariç: 89,35 TL

Lahana Tohumu Mohrenkopf - 10 gr

Lahana Tohumu Mohrenkopf - 10 gr

7,90 TL KDV Hariç: 7,31 TL

Beyaz Lahana Tohumu - 1 kg

Beyaz Lahana Tohumu - 1 kg

175,00 TL KDV Hariç: 162,04 TL