• Kırmızı Pancar Tohumu - 25 Adet

Kırmızı Pancar Tohumu - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

 

BAHÇEDE KIRMIZI PANCAR YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde kırmızı pancar   tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız kırmızı pancar   tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

Kırmızı pancar   tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Ekim zamanımız         : Mart - Nisan

Ekim derinliğimiz       : 1 ila          5 cm

Sıra arası mesafemiz : 10 ila 12 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 3 ila 7 cm

Kırmızı pancar yetiştirilen bahçeden bir görünüm

 

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA KIRMIZI PANCAR  YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık kırmızı pancar   tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz kırmızı pancar   tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı kırmızı pancar   yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Kırmızı Pancar Tohumu - 100 gr

Kırmızı Pancar Tohumu - 100 gr

28,44 TL KDV Hariç: 26,33 TL

Şeker Pancarı Tohumu - 25 Adet

Şeker Pancarı Tohumu - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Kırmızı Pancar Tohumu - 1 kg

Kırmızı Pancar Tohumu - 1 kg

139,00 TL KDV Hariç: 128,70 TL

Pancar Tohumu Fındık - 25 Adet

Pancar Tohumu Fındık - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL