• Kuzu Kulağı Tohumu - 25 Adet

Kuzu Kulağı Tohumu - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

 

BAHÇEDE KUZU KULAĞI YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde kuzu kulağı tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız kuzu kulağı tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

Kuzu kulağı tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Ekim zamanımız         : İlkbahar – Yaz – Sonbahar

Ekim derinliğimiz       : 0.5 – 1 cm

Sıra arası mesafemiz : 20 ila 25 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 2 ila 3 cm

Kuzu kulağı yetiştirilen bahçeden bir görünüm

 

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA KUZU KULAĞI YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık kuzu kulağı tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz kuzu kulağı tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı kuzu kulağı yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Kuzu Kulağı Tohumu - 1 kg

Kuzu Kulağı Tohumu - 1 kg

380,00 TL KDV Hariç: 351,85 TL

Ekşi Otu Tohumu - 1 kg

Ekşi Otu Tohumu - 1 kg

375,00 TL KDV Hariç: 347,22 TL

Ekşi Otu Tohumu - 100 gr

Ekşi Otu Tohumu - 100 gr

69,00 TL KDV Hariç: 63,89 TL

Kuzu Kulağı Tohumu - 100 gr

Kuzu Kulağı Tohumu - 100 gr

75,50 TL KDV Hariç: 69,91 TL