• Lahana Tohumu Brunswick - 25 Adet

Lahana Tohumu Brunswick - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

 

BAHÇEDE BRUNSWİCK LAHANA YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde brunswick lahana   tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız brunswick lahana   tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

Brunswick lahana   tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Ekim zamanımız         : İlkbahar – Sonbahar - Yaz

Ekim derinliğimiz       : 0.5 ila 1 cm

Sıra arası mesafemiz : 60 ila 90 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 35 ila 55 cm

Brunswick lahana yetiştirilen bahçeden bir görünüm

 

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA BRUNSWİCK LAHANA YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık brunswick lahana   tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz brunswick lahana   tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı brunswick lahana   yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Lahana Tohumu Beyaz Baş - 1 kg

Lahana Tohumu Beyaz Baş - 1 kg

177,00 TL KDV Hariç: 163,89 TL

Lahana Tohumu Zencibaş - 10 gr

Lahana Tohumu Zencibaş - 10 gr

7,90 TL KDV Hariç: 7,31 TL

Lahana Tohumu Brunswick - 10 gr

Lahana Tohumu Brunswick - 10 gr

7,90 TL KDV Hariç: 7,31 TL

Kırmızı Lahana Tohumu - 100 gr

Kırmızı Lahana Tohumu - 100 gr

33,84 TL KDV Hariç: 31,33 TL