• Lahana Tohumu Mohrenkopf - 25 Adet

Lahana Tohumu Mohrenkopf - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

Bu ürünü satın almak için asgari miktar: 100

 

BAHÇEDE MOHRENKOPF LAHANA YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde mohrenkopf lahana   tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız mohrenkopf lahana   tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

Mohrenkopf lahana   tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çımohrenkopfbiliriz.

Ekim zamanımız         : İlkbahar – Sonbahar - Yaz

Ekim derinliğimiz       : 0.5 ila 1 cm

Sıra arası mesafemiz : 60 ila 90 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 35 ila 55 cm


EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA MOHRENKOPF LAHANA YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık mohrenkopf lahana   tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz mohrenkopf lahana   tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı mohrenkopf lahana   yetiştirmenin tadını çımohrenkopfbiliriz.

 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Karadeniz Lahana Tohumu - 1 kg

Karadeniz Lahana Tohumu - 1 kg

199,00 TL KDV Hariç: 184,26 TL

Lahana Tohumu Beyaz Baş - 1 kg

Lahana Tohumu Beyaz Baş - 1 kg

177,00 TL KDV Hariç: 163,89 TL

Lahana Tohumu Zencibaş - 10 gr

Lahana Tohumu Zencibaş - 10 gr

7,90 TL KDV Hariç: 7,31 TL

Lahana Tohumu Beyaz Baş - 100 gr

Lahana Tohumu Beyaz Baş - 100 gr

34,20 TL KDV Hariç: 31,67 TL