• Marul Tohumu İceberg - 25 Adet

Marul Tohumu İceberg - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

 

BAHÇEDE İCEBERG MARUL YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde iceberg marul tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız iceberg marul tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

İceberg marul tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıyaprakbiliriz.

Ekim zamanımız         : Ocak – Temmuzda - Ağustos

Ekim derinliğimiz       : 2 cm

Sıra arası mesafemiz : 25 ila 30 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 6 cm


 

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA İCEBERG MARUL YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık iceberg marul tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz iceberg marul tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı iceberg marul yetiştirmenin tadını çıyaprakbiliriz.

 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Marul Tohumu Kırmızı Kıvırcık - 50 Gr

Marul Tohumu Kırmızı Kıvırcık - 50 Gr

96,49 TL KDV Hariç: 89,34 TL

Marul Tohumu Paris İsland - 100 gr

Marul Tohumu Paris İsland - 100 gr

52,20 TL KDV Hariç: 48,33 TL

Marul Tohumu Lital - 100 gr

Marul Tohumu Lital - 100 gr

39,96 TL KDV Hariç: 37,00 TL

Marul Tohumu Yedikule Kışlık - 25 Adet

Marul Tohumu Yedikule Kışlık - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL