• Marul Tohumu Yedikule - 25 Adet

Marul Tohumu Yedikule - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

 

BAHÇEDE YEDİKULE  MARUL YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde yedikule  marul tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız yedikule  marul tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

Yedikule marul tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıyaprakbiliriz.

Ekim zamanımız         : Ocak – Temmuzda - Ağustos

Ekim derinliğimiz       : 2 cm

Sıra arası mesafemiz : 25 ila 30 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 6 cm


 

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA YEDİKULE MARUL   YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık yedikule  marul tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz yedikule  marul tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı yedikule  marul yetiştirmenin tadını çıyaprakbiliriz.

 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Marul Tohumu Kıvırcık - 25 Adet

Marul Tohumu Kıvırcık - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Marul Tohumu İceberg - 10 gr

Marul Tohumu İceberg - 10 gr

35,05 TL KDV Hariç: 32,45 TL

Marul Tohumu Baş Salata - 10 gr

Marul Tohumu Baş Salata - 10 gr

36,99 TL KDV Hariç: 34,25 TL

Marul Tohumu Paris İsland - 500 Gr

Marul Tohumu Paris İsland - 500 Gr

145,00 TL KDV Hariç: 134,26 TL