• Minik Kırmızı Turp Tohumu - 25 Adet Tohum

Minik Kırmızı Turp Tohumu - 25 Adet Tohum

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 4,54 TL

  • KDV Hariç: 4,20 TL

Seçenekler:

  

 

BAHÇEDE MİNİK KIRMIZI TURP YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde minik kırmızı turp  tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız minik kırmızı turp  tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabilminikz.

Minik kırmızı turp  tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabilminikz.

Ekim zamanımız         : Nisan - Mayıs

Ekim derinliğimiz       : 1.5 ila 2 cm

Sıra arası mesafemiz : 10 ila 15 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 3 ila 5 cm

 

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA MİNİK KIRMIZI TURP YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabilminikz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık minik kırmızı turp  tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz minik kırmızı turp  tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendminikyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı minik kırmızı turp  yetiştirmenin tadını çıkarabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Doğal Şalgam Tohumu - 25 Adet

Doğal Şalgam Tohumu - 25 Adet

6,90 TL KDV Hariç: 6,39 TL

Chery Turp Tohumu - 25 Adet

Chery Turp Tohumu - 25 Adet

4,54 TL KDV Hariç: 4,20 TL

Doğal Beyaz Turp Tohumu - 25 Adet

Doğal Beyaz Turp Tohumu - 25 Adet

6,90 TL KDV Hariç: 6,39 TL

Doğal Siyah Turp Tohumu - 25 Adet

Doğal Siyah Turp Tohumu - 25 Adet

6,90 TL KDV Hariç: 6,39 TL