• Mor Havuç Tohumu - 25 Adet

Mor Havuç Tohumu - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

 

BAHÇEDE  MOR HAVUÇ YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde  mor havuç tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız  mor havuç tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

 Mor havuç tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çımorbiliriz.

Ekim zamanımız         : Geç İlkbahar

Ekim derinliğimiz       : 1 ila 1.5 cm

Sıra arası mesafemiz : 25 ila 30 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 5 ila 10 cm

 Mor havuç yetiştirilen bahçeden bir görünüm

 

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA  MOR HAVUÇ YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık  mor havuç tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz  mor havuç tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı  mor havuç yetiştirmenin tadını çımorbiliriz.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Hibrit Havuç Tohumu - Kamarno F1 - 250.000 Adet Tohum
Mor Havuç Tohumu - 10 gr

Mor Havuç Tohumu - 10 gr

8,90 TL KDV Hariç: 8,24 TL

Havuç Tohumu Nantes - 10 gr

Havuç Tohumu Nantes - 10 gr

9,90 TL KDV Hariç: 9,17 TL

İthal Nantes Havuç Tohumu - 10 gr

İthal Nantes Havuç Tohumu - 10 gr

9,90 TL KDV Hariç: 9,17 TL