Pamuk Böceği Yapışkan Tuzağı

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 90,86 TL

  • KDV Hariç: 77,00 TL
  

Pamuk Böceği Yapışkan Tuzağı

2 adet 20x25 cm ölçülerinde tuzak içerir.

Boll weevil , ( Anthonomus grandis ), böcek ailesi Curculionidae ( Coleoptera siparişi ) böcekleri ,Kuzey Amerika'da pamuklu böcek  . Boll weevil istilasının, istila edilmiş bölgelerde% 30 ila 50 oranında ürün kayıplarına neden olduğu tahmin edilmektedir. Eradikasyon programı artan ürün verimine (yüzde 10 veya daha fazla) ve insektisit kullanımında (yüzde 40-100) dramatik bir azalmaya yol açarak üretim maliyetlerinde bir azalmaya yol açmıştır. 2013 yılında Teksas, halen kozalak istilası bulunan bölgelere sahip tek devletti.

Olgun pamuk kurdu büyüklüğü kendi larva aşamasında aldığı gıda miktarına bağlı olarak değişir, ancak ortalama yaklaşık 6 mm ( 1 / 4 uzunluğunda, eğri burun dahil inç) yaklaşık bir buçuk vücut uzunluğu olan . İlkbaharda, yetişkin kozalakları, kısmen hareketsiz bir halde ortaya çıkar ve açık sarı rengi, birkaç hafta boyunca gri veya siyah olarak değişir. Dişiler, pamuk tomurcukları veya meyvelerdeyaklaşık 100 ila 300 yumurta arasında depolarlar ; ancak, kozaların çoğunun istila edilmediği sürece, diğer dişiler tarafından zaten ziyaret edilen pamuk kozalarında yumurtalarını biriktirmekten kaçınırlar. Bir yumurtanın bir yetişkine dönüşmesi için ortalama iki ila üç hafta gereklidir ve her yıl 10 kuşak olabilir. larvalarTamamen pamuklu koza içinde yaşar, sadece tohumları değil, aynı zamanda çevreleyen pamuk liflerini de yok eder. Larvalar ve pupalar tüm gelişim dönemleri boyunca pamuk kozalarının içinde kaldığından, o zaman böcek öldürücülerin uygulanması etkisizdir.

Koza zararlısı istilası birçok çiftçinin değerini fark etmesine neden oldu. pamukta toplam bağımlılıktan ziyade ürün rotasyonu ve mahsul çeşitliliği ihtiyacı. Malathion kullanımına ek olarak, kontrol programları pamuk saplarının erken tahribatı, hazırda bekleme alanlarının temizlenmesi, tohum muameleleri, erken ekim ve erken olgunlaşan ve hızlı meyve veren pamuk çeşitlerinin gelişimini içerir.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Havuç Sineği Yapışkan Tuzağı

Havuç Sineği Yapışkan Tuzağı

100,30 TL KDV Hariç: 85,00 TL

Turunçgil Güvesi Feromon Tuzağı

Turunçgil Güvesi Feromon Tuzağı

211,22 TL KDV Hariç: 179,00 TL

Sera Beyaz Sineği Yapışkan Tuzağı

Sera Beyaz Sineği Yapışkan Tuzağı

88,50 TL KDV Hariç: 75,00 TL

Domates Tuta Absoluta Feromonu

Domates Tuta Absoluta Feromonu

35,40 TL KDV Hariç: 30,00 TL