• Patlıcan Tohumu Topan - 25 Adet

Patlıcan Tohumu Topan - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

 

BAHÇEDE TOPAN PATLICAN YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde topan patlıcan  tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çatopanyarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız topan patlıcan  tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

Topan patlıcan  tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Ekim zamanımız         : Şubat - Mart

Ekim derinliğimiz       : 1 ila 4 cm

Sıra arası mesafemiz : 40 ila 60 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 25 ila 30 cm


EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA TOPAN PATLICAN YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık topan patlıcan  tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz topan patlıcan  tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı topan patlıcan  yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Patlıcan Tohumu Pala - 10 gr

Patlıcan Tohumu Pala - 10 gr

7,90 TL KDV Hariç: 7,31 TL

Patlıcan Tohumu Halep Karası - 10 gr

Patlıcan Tohumu Halep Karası - 10 gr

7,90 TL KDV Hariç: 7,31 TL

Patlıcan Tohumu Aydın Siyahı - 25 Adet

Patlıcan Tohumu Aydın Siyahı - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Patlıcan Tohumu Aydın Siyahı - 10 gr

Patlıcan Tohumu Aydın Siyahı - 10 gr

7,90 TL KDV Hariç: 7,31 TL