• Roka Tohumu Geniş Yapraklı - 25 Adet

Roka Tohumu Geniş Yapraklı - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

 

BAHÇEDE ROKA GENİŞ YAPRAK YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde roka geniş yaprak  tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız roka geniş yaprak  tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

Roka geniş yaprak  tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Ekim zamanımız         : İlkbahar – Yaz – Sonbahar

Ekim derinliğimiz       : 0.5 ila 1 cm

Roka geniş yaprak yetiştirilen bahçeden bir görünüm

 

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA ROKA GENİŞ YAPRAK YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık roka geniş yaprak  tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz roka geniş yaprak  tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı roka geniş yaprak  yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Roka Tohumu İnce Yapraklı - 25 Adet

Roka Tohumu İnce Yapraklı - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Roka Tohumu Geniş Yapraklı - 1 kg

Roka Tohumu Geniş Yapraklı - 1 kg

109,00 TL KDV Hariç: 100,93 TL

Roka Tohumu İnce Yapraklı - 1 kg

Roka Tohumu İnce Yapraklı - 1 kg

119,00 TL KDV Hariç: 110,19 TL

Roka Tohumu İthal - 25 Adet

Roka Tohumu İthal - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL