Salatalık Tohumu Beith Alpha - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 4,54 TL

  • KDV Hariç: 4,20 TL

Seçenekler:

  

 

BAHÇEDE SALATALIK BEİTH ALPHA YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde salatalık beith alpha  tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız salatalık beith alpha  tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

Salatalık beith alpha  tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Ekim zamanımız         : İlkbahar - Sonbahar

Ekim derinliğimiz       : 4 ila 5 cm

Sıra arası mesafemiz : 130 ila 140 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 10 ila 15 cm


 

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA SALATALIK BEİTH ALPHA YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık salatalık beith alpha  tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz salatalık beith alpha  tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı salatalık beith alpha  yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Salatalık Tohumu Meram - 25 Adet

Salatalık Tohumu Meram - 25 Adet

4,54 TL KDV Hariç: 4,20 TL

Salatalık Tohumu Meram - 500 Gr

Salatalık Tohumu Meram - 500 Gr

94,80 TL KDV Hariç: 87,78 TL

Salatalık Tohumu Çengelköy - 100 gr

Salatalık Tohumu Çengelköy - 100 gr

37,15 TL KDV Hariç: 34,40 TL

Sırık Hıyar Tohumu - 250 Adet

Sırık Hıyar Tohumu - 250 Adet

81,97 TL KDV Hariç: 75,90 TL