• İri Kırmızı Turp Tohumu - 25 Adet

İri Kırmızı Turp Tohumu - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

BAHÇEDE İRİ KIRMIZI TURP YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde iri kırmızı turp  tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız iri kırmızı turp  tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

İri kırmızı turp  tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Ekim zamanımız         : Nisan - Mayıs

Ekim derinliğimiz       : 1.5 ila 2 cm

Sıra arası mesafemiz : 10 ila 15 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 3 ila 5 cm

 

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA İRİ KIRMIZI TURP YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık iri kırmızı turp  tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz iri kırmızı turp  tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı iri kırmızı turp  yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

İri Kırmızı Turp Tohumu - 10 gr

İri Kırmızı Turp Tohumu - 10 gr

7,90 TL KDV Hariç: 7,31 TL

Kadirli Turp Tohumu - 100 gr

Kadirli Turp Tohumu - 100 gr

23,20 TL KDV Hariç: 21,48 TL

Fındık Turp Tohumu - 10 gr

Fındık Turp Tohumu - 10 gr

7,90 TL KDV Hariç: 7,31 TL

Chery Turp Tohumu - 10 gr

Chery Turp Tohumu - 10 gr

7,90 TL KDV Hariç: 7,31 TL