Sevilla Bakla Tohumu - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

 

BAHÇEDE SEVİLLA BAKLA YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde sevilla bakla tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız sevilla bakla tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

Sevilla bakla tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Ekim zamanımız         : Nisan - Mayıs

Ekim derinliğimiz       : 7 ila 8 cm

Sıra arası mesafemiz : 40 ila 70 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 20 ila 50 cm


EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA SEVİLLA BAKLA YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık sevilla bakla tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz sevilla bakla tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı sevilla bakla yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Sevilla Bakla Tohumu - 10 gr

Sevilla Bakla Tohumu - 10 gr

7,90 TL KDV Hariç: 7,31 TL

Sevilla Bakla Tohumu - 100 gr

Sevilla Bakla Tohumu - 100 gr

16,90 TL KDV Hariç: 15,65 TL

Bakla Tohumu - 10 gr

Bakla Tohumu - 10 gr

7,90 TL KDV Hariç: 7,31 TL

Sakız Bakla Tohumu - 1 kg

Sakız Bakla Tohumu - 1 kg

65,00 TL KDV Hariç: 60,19 TL