• Sıska Soğan Tohumu - 25 Adet Tohum

Sıska Soğan Tohumu - 25 Adet Tohum

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 4,54 TL

  • KDV Hariç: 4,20 TL

Seçenekler:

  

BAHÇEDE SISKA SOĞAN YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde sıska soğan  tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız sıska soğan  tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

Sıska soğan  tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Ekim derinliğimiz       : 0,5 – 1 cm

Sıra arası mesafemiz : 20 ila 30 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 5 ila 7 cm

 

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA SISKA SOĞAN YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık sıska soğan  tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz sıska soğan  tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı sıska soğan  yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Doğal Beyaz Soğan Tohumu - 25 Adet

Doğal Beyaz Soğan Tohumu - 25 Adet

4,90 TL KDV Hariç: 4,54 TL

Baş Soğan Tohumu - 25 Adet Tohum

Baş Soğan Tohumu - 25 Adet Tohum

4,54 TL KDV Hariç: 4,20 TL

Kışlık Soğan Tohumu - 25 Adet Tohum

Kışlık Soğan Tohumu - 25 Adet Tohum

4,54 TL KDV Hariç: 4,20 TL

Minik Soğan Tohumu - 25 Adet Tohum

Minik Soğan Tohumu - 25 Adet Tohum

4,54 TL KDV Hariç: 4,20 TL