• Yuvarlak Top Patlıcan Tohumu - 25 Adet Tohum

Yuvarlak Top Patlıcan Tohumu - 25 Adet Tohum

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

BAHÇEDE YUVARLAK TOP PATLICAN YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde yuvarlak top patlıcan  tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız yuvarlak top patlıcan  tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

Yuvarlak top patlıcan  tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Ekim zamanımız         : Şubat - Mart

Ekim derinliğimiz       : 1 ila 4 cm

Sıra arası mesafemiz : 40 ila 60 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 25 ila 30 cm

 

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA YUVARLAK TOP PATLICAN YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık yuvarlak top patlıcan  tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz yuvarlak top patlıcan  tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı yuvarlak top patlıcan  yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Ortalama yuvarlak top patlıcan  fidesinden ….. meyve alınır.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Patlıcan Tohumu Aydın Siyahı - 25 Adet

Patlıcan Tohumu Aydın Siyahı - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Hobi Doğal Yuvarlak Patlıcan Tohumu - 25 Adet
Patlıcan Tohumu Kemer - 25 Adet

Patlıcan Tohumu Kemer - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Doğal Topan Patlıcan Tohumu - 25 Adet

Doğal Topan Patlıcan Tohumu - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL