• Beyaz Balkabağı Tohumu - 25 Adet

Beyaz Balkabağı Tohumu - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

Bahçede Beyaz Balkabağı Yetiştiriciliği

Bahçemizde  beyaz balkabağı tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız  beyaz balkabağı tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

Beyaz balkabağı tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Ekim zamanımız         : Nisan - Mayıs

Ekim derinliğimiz       : 3 ila 5 cm

Sıra arası mesafemiz : 60 ila 80 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 50 ila 60 cm 

Evde, Balkonda ve Saksıda Beyaz Balkabağı Yetiştiriciliği

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık  beyaz balkabağı tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz  beyaz balkabağı tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı  beyaz balkabağı yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Turuncu Balkabağı Tohumu - 10 gr

Turuncu Balkabağı Tohumu - 10 gr

8,90 TL KDV Hariç: 8,24 TL

Beyaz Balkabağı Tohumu - 10 gr

Beyaz Balkabağı Tohumu - 10 gr

7,90 TL KDV Hariç: 7,31 TL

Arıcan 97 Beyaz Balkabağı Tohumu - 100 gr

Arıcan 97 Beyaz Balkabağı Tohumu - 100 gr

26,50 TL KDV Hariç: 24,54 TL

Turuncu Balkabağı Tohumu - 100 gr

Turuncu Balkabağı Tohumu - 100 gr

60,90 TL KDV Hariç: 56,39 TL