• Fasulye Tohumu 40 Günlük Amerikan - Atlantis(Oturak) - 25 Adet

Fasulye Tohumu 40 Günlük Amerikan - Atlantis(Oturak) - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

Fasulye Tohumu 40 Günlük Amerikan - Atlantis(Oturak) FASULYE YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde 40 günlük amerikan - atlantis fasulye tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız 40 günlük amerikan - atlantis fasulye tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

40 günlük amerikan - atlantis fasulye tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Ekim zamanımız         : Mart - Nisan

Ekim derinliğimiz       : 3 ila 5 cm

Sıra arası mesafemiz : 40 ila 60 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 7 ila 10 cm

Fasulye Tohumu 40 Günlük Amerikan - Atlantis(Oturak) FASULYE YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık 40 günlük amerikan - atlantis fasulye tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz 40 günlük amerikan - atlantis fasulye tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı 40 günlük amerikan - atlantis fasulye yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Fasulye Tohumu  Şeker (Sırık) - 100 gr

Fasulye Tohumu Şeker (Sırık) - 100 gr

15,00 TL KDV Hariç: 13,89 TL

Fasulye Tohumu  Şeker (Sırık)-  25 Adet

Fasulye Tohumu Şeker (Sırık)- 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Fasulye Tohumu - Öz Ayşe (Sırık) - 5 gr

Fasulye Tohumu - Öz Ayşe (Sırık) - 5 gr

7,90 TL KDV Hariç: 7,31 TL

Fasulye Tohumu Alman Ayşe (Sırık) - 100 gr

Fasulye Tohumu Alman Ayşe (Sırık) - 100 gr

16,00 TL KDV Hariç: 14,81 TL