• Fasulye Tohumu - Boncuk Ayşe (Oturak) - 25 Adet

Fasulye Tohumu - Boncuk Ayşe (Oturak) - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

BAHÇEDE BONCUK AYŞE (OTURAK) FASULYE YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde boncuk ayşe (oturak) fasulye tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız boncuk ayşe (oturak) fasulye tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

boncuk ayşe (oturak) fasulye tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Ekim zamanımız         : Mart - Nisan

Ekim derinliğimiz       : 3 ila 5 cm

Sıra arası mesafemiz : 40 ila 60 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 7 ila 10 cm

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA BONCUK AYŞE (OTURAK) FASULYE YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık boncuk ayşe (oturak) fasulye tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz boncuk ayşe (oturak) fasulye tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı boncuk ayşe (oturak) fasulye yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Fasulye Tohumu - Cino (Oturak) - 25 Adet

Fasulye Tohumu - Cino (Oturak) - 25 Adet

7,80 TL KDV Hariç: 7,22 TL

Fasulye Tohumu 40 Günlük Amerikan - Atlantis (Oturak) - 10 gr
Fasulye Tohumu 40 Günlük Amerikan - Atlantis(Oturak) - 25 Adet
Fasulye Tohumu 40 Günlük Amerikan - Atlantis (Oturak) - 100 gr