• Fasulye Tohumu Alman Ayşe(Sırık) - 25 Adet

Fasulye Tohumu Alman Ayşe(Sırık) - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

Fasulye Tohumu Alman Ayşe(Sırık) FASULYE YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde alman ayşe fasulye tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız alman ayşe fasulye tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

alman ayşe fasulye tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Ekim zamanımız         : Mart - Nisan

Ekim derinliğimiz       : 3 ila 5 cm

Sıra arası mesafemiz : 40 ila 60 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 7 ila 10 cm

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA Fasulye Tohumu Alman Ayşe(Sırık) YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık alman ayşe fasulye tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz alman ayşe fasulye tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı alman ayşe fasulye yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Fasulye Tohumu Ayşe Kadın (Oturak) - 10 gr

Fasulye Tohumu Ayşe Kadın (Oturak) - 10 gr

7,90 TL KDV Hariç: 7,31 TL

Bourgondia Fasulye Tohumu - 2 Kg

Bourgondia Fasulye Tohumu - 2 Kg

275,29 TL KDV Hariç: 254,90 TL

Fasulye Tohumu Turşuluk (Oturak) - 1 kg

Fasulye Tohumu Turşuluk (Oturak) - 1 kg

49,00 TL KDV Hariç: 45,37 TL

Fasulye Tohumu Turşuluk (Oturak) - 10 gr

Fasulye Tohumu Turşuluk (Oturak) - 10 gr

7,90 TL KDV Hariç: 7,31 TL