• Fasulye Tohumu Ayşe Kadın - 25 Adet

Fasulye Tohumu Ayşe Kadın - 25 Adet

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 7,80 TL

  • KDV Hariç: 7,22 TL

Seçenekler:

  

BAHÇEDE AYŞE KADIN FASULYE YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçemizde ayşe kadın fasulye tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız ayşe kadın fasulye tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

ayşe kadın fasulye tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Ekim zamanımız         : Mart - Nisan

Ekim derinliğimiz       : 3 ila 5 cm

Sıra arası mesafemiz : 40 ila 60 cm

Sıra üzeri mesafemiz : 7 ila 10 cm

EVDE, BALKONDA ve SAKSIDA AYŞE KADIN FASULYE YETİŞTİRİCİLİĞİ

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık ayşe kadın fasulye tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz ayşe kadın fasulye tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı ayşe kadın fasulye yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Bourgondia Fasulye Tohumu - 2 Kg

Bourgondia Fasulye Tohumu - 2 Kg

275,29 TL KDV Hariç: 254,90 TL

Fasulye Tohumu - Cino (Oturak) - 10 gr

Fasulye Tohumu - Cino (Oturak) - 10 gr

7,90 TL KDV Hariç: 7,31 TL

Fasulye Tohumu - Sarıkız (Oturak) - 10 gr

Fasulye Tohumu - Sarıkız (Oturak) - 10 gr

7,90 TL KDV Hariç: 7,31 TL

Fasulye Tohumu 40 Günlük Amerikan - Atlantis (Oturak) - 10 gr